Reklam Yazarlığından Harf Çizimlerine...

Merhaba, ben Ezgi.


Sabancı Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı mezunuyum. Üniversiteden sonra eğitimime Londra’daki Central Saint Martins College of Art and Design’da devam ettim.


2007’de reklam ajanslarında tasarımcı olarak başladığım kariyerimde bir süre sonra reklam yazarlığına geçiş yaptım. Çeşitli konvansiyonel, dijital, sosyal medya ve etkinlik ajanslarında tecrübe edinirken bir yandan kitap kapağı, tiyatro afişi, davetiye, newsletter gibi tasarımlara freelance olarak devam ettim.


Harf çizimi son çalıştığım ajansta sabah kendime ayırdığım kahve - çizim saatlerinde keşfettim ve yaptıkça daha da çok sevdim. Şu anda freelance olarak harf çizimlerine, tasarım projelerine ve reklam yazarlığına devam ediyorum. En son projelerimden biri Redhouse Kidz’in Çocuklar için Felsefe serisinin iç harf çizim illüstrasyonları ve kapak tasarımlarıydı.


Bana heyecan veren şeylerden biri de reklamcılık geçmişim ve harf çizim tecrübemle markalara özel projeler ve tasarımlar üretmek. Birlikte neler yapabileceğimizi konuşmak için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Görüşmek üzere!